Uncategorized

Seriálový monogamista

Zadržala som dych a z obálky vytiahla krémové svadobné oznámenie. To sa teda poponáhľal, pomyslela som si, a prstom prešla po natlačenom mene môjho exmanžela. Priezvisko, ktoré som sedem rokov nosila ja, bude teraz patriť inej. Na rozvodových papieroch ani neuschol atrament – jeho špecialita. Seriálový monogamista. Nikdy nevedel byť sám. A nikdy nevedel nebyť stredobodom pozornosti. 

Keby som to bola vedela už vtedy, mohli byť ešte stále spolu. Lenže ja som bola naivná. Priam hlúpa! Po piatich rokoch ťahania sa za ním na každý koncert, po ktorých som ho trpezlivo čakávala v naštartovanom aute aj do tretej do rána – aby si náhodou nesadol do zimy a neodniesli si to jeho hlasivky – som navrhla, že by sme si mohli založiť rodinu. Súhlasil. Páčila sa mu myšlienka stať sa otcom. Predstavoval si, že mu porodím syna, dokonalú kópiu s modrými očami a blond vlasmi, ktorým sa bude všade pýšiť.

Podarila sa nám dcéra. Modrooká a plavovlasá, ale stále iba dcéra. No aj keby to bol syn, nič by sa nezmenilo. Aj tak by si predo mnou schovával telefón, aj tak by utekal z pôrodnice, lebo mal vraj veľa povinností. Aj tak by si začal s inou. Nevedel vystáť, že sa v mojom živote objavil niekto iný, kto si vyžadoval moju pozornosť. Aj keď to bolo jeho vlastné dieťa.

Ale to bolo už dávno. 

Jeho nový objav bola moja najlepšia kamarátka. Vždy sa jej páčil, vždy mi závidela. Využila moju nedbanlivosť. A jemu to lichotilo.

Dnes je už len bývalá. Nielen z mojej strany, ale aj z jeho. Keď som jej niekoľko mesiacov po rozvode vyhodila na oči, že som síce možno jeho ex, ale zároveň tiež matka jeho dieťaťa, tiež sa rozhodla otehotnieť. Z trucu. 

Vedela som, čo sa stane. V momente, kedy mu prestala venovať pozornosť, sa okolo neho začala točiť iná, krajšia a štíhlejšia. Iná, ktorá sa už o pár dní stane manželkou číslo tri.

Dokonca ju poznám! 

Pretože som ich zoznámila.

Moja mladšia sestra.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s